05:49

Giraffe cam vs Giraffe mom


Kiedy ona urodzi? To pytanie od trzech tygodni zadaje sobie kilkaset tysięcy osób śledzących transmisję na żywo, prowadzoną prosto z boksu April. 15 letnia żyrafa mieszkająca w Animal Adventure Park w Nowym Jorku, budzi ogromne zainteresowanie wśród widzów. Emitowany film bije rekordy wyświetleń, nikt nie chce przegapić momentu rozwiązania. Widzowie aktywnie komentują poczynania April, nie mogąc się doczekć jej potomstwa. A jak mówią wpisy z dzisiejszego Twittera, niektórzy poddają w wątpliwość, czy żyrafa w ciąży rzeczywiście jest. Aktualnie żyrafę podgląda ponad 50 000 osób. Możecie przyłączyć się tutaj: GIRAFFE CAM

Jedna z czekających na małe żyrafiątko, Erin Dietrich, sama będąca w ciąży wpadła na pomysł założenia maski żyrafy i poprowadzenia livestreema na facebooku. Ciężarna kobieta ma znaczącą przewagę nad April pod względem wyświetleń. Jej transmisja prowadzona na żywo dobiła do 30 milionów oglądających! Możecie go zobaczyć tutaj: GIRAFFE MOM. Odbiór transmisji był niesamowity. W tej chwili post lubi ponad 300 tys. osób, a udostępniło go 457 tysięcy.

© Erin Dietrich / Facebook.com

Zadajemy sobie pytanie dlaczego. Dlaczego taki odbiór? Dlaczego kobieta narusza swoją prywatność? Dlaczego nie myśli, o tym że być może za 10 lat jej dziecko będzie słyszało, że mama urodziła go mając na głowie maskę żyrafy. Media nagłówkami narzucają nam co mamy o tym myśleć. Ludzie rozważają czy to sprzeciw wobec gloryfikacji zwierząt. A ja pytam dlaczego mamy się nad tym zastanawiać i oceniać decyzje tej kobiety.

Sama Erin w rozmowie z BBC opowiada o swoim zainteresowaniu April. Kiedy znajomi zaczęli drwić z jej obsesji, dotyczącej ciągłego podglądania żyrafy, postanowiła zamówić maskę. Ot, cała historia.

Jeśli już musimy doszukiwać się głębszego senscu to spójrzmy na to z tej strony, że komentarze pod postem były POZYTYWNE. Wielu ludzi pisało, że Erin rozbawiła ich do łez. Internet zalewa nas falą negatywnych informacji - wypadki, wybuchy, wojny, wieloryby...

A my dzielmy się tym co sprawia radość!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Brakuje Żyrafy , Blogger